Firma Pogrzebowa „KRUK”


"KRUK" to firma działająca w branżach pogrzebowej, kamieniarskiej i cmentarnej. Powstała w 1990 roku. Na początku zajmowała się wyłącznie sprzedażą trumien, jednak po niespełna roku od rozpoczęcia działalności w związku ze wzrostem oczekiwań Klientów związanych przede wszystkim z ówczesnymi zmianami ustrojowo-gospodarczymi w Polsce nastąpiło poszerzenie zakresu usług. W ofercie pojawiły się wówczas transport (karawany pogrzebowe), obsługa żałobników (niesienie trumny przez pracowników firmy), całodobowe przewozy zmarłych z domów do chłodni, przygotowanie zmarłych do pochówku (ubieranie zwłok), krzyże, tabliczki, klepsydry oraz wieńce i wiązanki pogrzebowe.

W połowie lat 90-tych pojawiły się kolejne nowe usługi – załatwianie formalności urzędowych w USC Kraków (uzyskiwanie w imieniu Klientów odpisów skróconych aktów zgonu) oraz w ZUS (bezgotówkowe rozliczanie kosztów pogrzebu w ramach obowiązującego zasiłku pogrzebowego), a także transport zmarłych do kremacji i pogrzeby urnowe jako najnowszej w tamtym okresie formy pochówku.

W 2005 roku firma rozpoczęła działalność kamieniarsko-cmentarną (kopanie grobów, budowa i modernizacja nagrobków, grobowców i piwnic, kucie liter oraz produkcja i montaż schodów, blatów, parapetów, a także wykonywanie nietypowych zleceń).

W 2013 roku powstała własna kwiaciarnia wykonująca wieńce i wiązanki pogrzebowe oraz okolicznościowe np. na dzień Wszystkich Świętych.

Firma zajmuje się organizacją pogrzebów oraz usług kamieniarsko-cmentarnych na zlecenie osób prywatnych, firm i instytucji.

W latach 1990-2012 właścicielem firmy była Krystyna Kruk, która założyła ją wraz z mężem Józefem Krukiem.
Od 2013 roku właścicielem jest Paweł Kruk, syn założycieli.

O ofercie naszej firmy dowiedzą się Państwo na kolejnych stronach.